İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olanıdır H.Ş

Tıkanıklık Açma Yöntemleri

Haberler

tıkanık açma yöntemleri

Son zamanlar artan şikayetler ve sorunlar ile ilgili genel bir yazı yazma gereksinimi hissettik. Çünkü çok fazla tuvalet ve lavabo tıkanıklık sorunları ile karşılaştığımızdan genel bir bilgilendirme yazısı hazırlama kararı aldık. Bu açıklama ve bilgilendirme yazımızda tuvalet veya lavabo tıkanıklık açma yöntemleri başlıklı yazımızı okumanızı şiddet ile tavsiye ederiz.

Banyo, Lavabo veya Tuvaletler Neden Tıkanır?

Öncelikle bu tür giderler sık kullanım sonucu veya giderlere katı cisimler sıkıştığında oluşur. Şöyle düşünün 10 x 10 cm bir gidere ne gibi katı bir cisim sıkışabilir ki diye düşünebilirsiniz. Giderde oluşan küçük bir katı birikimi erimeyen tuvalet kağıtları, ıslak mendiller, ufak tefek cisimlerin bu katı cisim sıkışıp orada dev bir top küre şeklini zaman içerisinde alır. Bu tür tıkanıklıklarla ile çok fazla karşılaşırız. Gaziantep tıkanık açma firmamız bu tür sorunları makine ile profesyonel bir şekilde günün her saati açar.

Evde Kendi Yöntemlerimiz ile Tıkanık Açabilir miyiz?

Evet kendi evinizdeki tıkanıklıkları buna daire içi basit tıkanıklıkları kendi başınıza açabilirsiniz. Bunun için bir kaç yöntem bulunur. Lütfen bu yöntemleri uygularken maske ve eldiven kullanmayı unutmayınız. Tıkanıklık olan giderlere kesinlikle ve kesinlikle asit ve kimyasal dökmeyiniz. Bu gider borunuzun erimesine yol açabilir. Aynı zamanda boşa dökmüş olursunuz. Çünkü asitler su ile etkileşime girdiklerinde değerlerini kaybederler. Tıkanık olan bir boruda haliyle su çok fazla olacaktır ve döktüğünüz bir asit sadece paranızın boşa gitmesine neden olur. Bu yüzden giderlere asit dökmeyiniz.

Lavabo Tıkanıklık Açma

Lavabolar basit tıkanıklara girmektedir. Eğer lavabonun tıkanıklığı varsa bunun için lavabo altında bulunan sifonu kontrol edebilirsiniz. Genellikle beyaz bir sifon kullanılır üstten tornavida yardımı ile sökülebilir veya gidere bağlanan uzunca bir tortumu bulunur. İlk önce lavabo altına bir kova koyup bu gideri çekin ve kovanın içine koyun! aman dikkat su taşabilir ona göre hazırlıklı olun. Kova içine su akıyorsa lavabo gideri açılmıştır. Ama hala tıkanıklık varsa su lavabo içerisinde tekrar doluyorsa o zaman Gaziantep’in bir numaralı lavabo tıkanıklığı açan firması olarak bizi arayın.

Klozet Tıkanıklığı Açma

Klozet tıkanıklıkları biraz zor tıkanıklıklar dır. Çünkü klozet içi düz bir şekilde olmadığından bunun tıkanık açması özellikle evde yapılan giderlere göre çok zordur. Çünkü klozetlerin giderleri S seklinde olduğu için gideri ne tıkamış göremezsiniz anca kanal görüntüleme cihazlarımız ile kanal görüntüleyerek gideri ne tıkadığını bulabilirsiniz.

Klozet tıkanıklığı açma ev yöntemi ile olan yazımızda bazılarına biraz saçma gelecek ama evde temizlik için kullandığımız toz çekme makinesi adı ile de bilinen elektrik süpürgesi ile bunu açabilirsiniz. Not: Klozet giderleri tıkanıklığı açma işlemi veya tıkandığını fark ettiğiniz anda su deposuna yani rezervuarı çekip içindeki suyu klozete göndermeyin. Çünkü tıkandığı için bu su klozette taşma yapacağı için ortalık batacaktır.

İlk önce klozetteki suyu tamamen boşaltın kova yardımı ile sonra gidere elektrikli süpürgenin ucunu iyice sığacak kadar sokun ve elektrikli süpürgeyi çalıştırın. Muhtemelen basit bir tıkanık ise açacaktır.

Eğer bu yöntemde işe yaramadı ise cisimi görebiliyorsanız eldiven ile alın. Yine açılma gerçekleşmedi ise klozet tıkanıklığı açma işlemini bizde gerçekleştiriyoruz. Bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Mutfak Lavabo Gideri Tıkanıklığı Açma

Mutfak giderleri genellikle yağlardan kaynaklandığı için evde kendinizde açabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey lavabo giderine bol bol sıcak su ile çamaşır tozu dökmek. Not: Sadece çamaşır tozu dökün farklı bir kimyasal lavabo giderinizi daha da tıkayabilir işin kötü tarafı boruyu çatlatabilir. Bu yüzden yavaş yavaş sıcak su ve çamaşır tozu dökmeniz mutfak giderindeki tıkanıklığı ev yöntemleri ile açmanıza yardımcı olabilir.

Gaziantep tıkanık açma firması olmakla birlikte Gaziantep’de oluşan tıkanıklıklar için müşterilerimize veya müşteri adaylarımıza yardımcı olmaya çalışan bir firmayız. Samimi, Dürüst ve İşini seven bir Kanalizasyon firması arıyorsanız iletişim sayfamızdan bizim ile iletişime geçin.

Ayrıca diğer sayfalarımızı da okumanızı öneririz.

Logar Temizliği

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Gaziantep Kanalizasyon Temizleme

 

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam Oy: 3 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.